Weisskirchen - zestaw 2 wabików na lisy

Wysyłka w 24 godz.

155,00 zł

 

eisskirchen®

 

Klaus Weisskirchen urodził się w 1943, w małym domku na skraju lasu w górzystym terenie. Już jako dziesięcioletni uczeń często chadzał po lesie i próbował rozpoznawać odgłosy zwierząt leśnych, aby je później naśladować. Jako czternastolatek wyuczył się zawodu rusznikarskiego. Jako szesnastolatek zdał egzamin łowiecki i został wolontariuszem w wyższej szkole łowieckiej. W 1957 nauczył się od pewnego myśliwego sztuki przywabiania różnych dzikich zwierząt. Sztuka przywabiania wyznaczyła jego całą dalszą karierę myśliwską. W roku 2004 rozpoczął wytwarzanie instrumentów wabiących i ich produkcję seryjną. Dzięki jego zaawansowanym umiejętnościom i dobrej znajomości tematu, wprowadzenie jego instrumentów wabiących na rynek było oczywiste.


Zestaw dwóch wabików na lisyTen zestaw sporządzony został specjalnie do polowań na lisy i składa się z wabika naśladującego kniazienie zająca (do 1000m zasięgu przy otwartej przegrodzie) i gwizdka naśladującego mysi pisk:
1. Lament zajęczy, który wydobywa się zarówno po lekkim wdmuchnięciu, jak i po mocnym. W ten sposób przywabić można lisy z małej i dużej odległości. Najważniejszy jest naturalny ton lamentu. Jeśli obróci się wabik, przyłoży do ust i gwałtownie wciągnie powietrze, można imitować szczekanie lisa. Zrobiony z drewna wiśni, która gwarantuje optymalny dźwięk. Ponadto, także lochy i kruki reagują na ten wabik.

2. Misi pisk. Niesamowite jest jak daleki ma zasięg. Sprawdzono, że lis słyszy go nawet z odległości 500 m. Prawie wszystko na to reaguje. Nawet sowa może się pojawić. Wabik ten wabi również jarząbki.

Zawsze warto mieć przy sobie lamet zajęczy i misi pisk.

W zestawie DVD z instrukcją wabienia.

Filmy prezentujące wabiki 510530 przez Klausa Weisskirchena:

Lament zajęczy

Mysi pisk

Film prezentujący wszystkie wabiki Weisskirchen

 

Powrót do poprzedniej strony